Lékárna nonRx
353 826 264
od 8:00 do 12:00
KATEGORIE
VAŠE POTÍŽE
PoradnaLyonessKontaktInformační služba
0
Nákupní košík
0,- Kč
doprava Poštovné již od 69,- Kč!

Coldrex por.tbl.nob.12

Coldrex se užívá při chřipce, obsahuje paracetamol, lék proti bolesti a horečce, uvolňuje ucpaný nos a obsahuje vitamin C. Čtěte pozorně příbalový leták.

Léčivý přípravek
Coldrex por.tbl.nob.12
Výrobce:
Kód zboží:
8594011400093
Kód SUKL:
0047710
Dostupnost:
skladem do 24 hod.
Běžná cena:
92 Kč
Ušetříte
10 Kč (11%)
Cena s DPH
82 Kč (75 Kč bez DPH)
Exspirace:
30.8.2018

Coldrex tablety jsou vhodné k odstranění příznaků chřipky a nachlazení. Coldrex tablety odstraňuje bolesti v krku, uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny, odstraňuje bolesti hlavy, svalů i kloubů, snižuje horečku a doplňuje vitamín C.

 

Charakteristika:

Coldrex tablety obsahuje paracetamol, léčivou látku s účinkem proti bolesti a horečce, odstraňující bolesti v krku, bolesti hlavy, svalů i kloubů a snižující horečku. Dále fenylefrin, který uvolňuje ucpaný nos i vedlejší nosní dutiny a tak usnadňuje dýchání. Coldrex tablety též obsahuje vitamin C, který při chřipce a nachlazení tělu často chybí. Coldrex tablety neobsahuje kyselinu acetylsalicylovou. Coldrex tablety mají štíhlý tvar.


Kontraindikace:

Coldrex tablety se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na paracetamol, nebo ostatní složky přípravku. Dále jej nesmí užívat pacienti s vysokým krevním tlakem, s glaukomem (zelený zákal), s těžkým onemocněním jater, včetně akutní žloutenky a pacienti se závažnou hemolytickou anemií (chudokrevnost z rozpadu červených krvinek).

Přípravek se nesmí užívat současně s některými léky k léčbě deprese (inhibitory MAO) nebo pokud jste tyto léky užíval/a v posledních 2 týdnech a s léky poškozujícími játra. Přípravek by se neměl užívat během těhotenství a kojení. Pouze po poradě s lékařem mohou přípravek užívat pacienti s onemocněním srdce, cukrovkou, postižením ledvin, onemocněním štítné žlázy, zvětšenou prostatou, průduškovým astmatem, deficitem glukózo-6-fosfát dehydrogenázy, onemocněním postihujícím mozkové cévy, při současné léčbě tricyklickými antidepresivy (léky proti depresi) nebo beta blokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti).



Nežádoucí účinky:

Podobně jako všechny léky, Coldrex tablety může mít nežádoucí účinky, které se ale nemusí
projevit u každého.

Nežádoucí účinky jsou vzácné, vyskytují se s frekvencí ≥ 1/10000 - ≤ 1/1000 a mohou se projevit jako:

- alergické reakce jako jsou kožní vyrážky, kopřivka, ztížené dýchání v důsledku zúžení průdušek
(bronchospasmus), svědění, pocení
 - změny krevního obrazu
 - bolest žaludku nebo jiné trávící těžkosti, nevolnost a zvracení, průjem
 - vzestup krevního tlaku, bolest hlavy, závrať, nespavost a palpitace (bušení srdce), deprese,      zmatenost, halucinace, třes, otoky, poruchy vidění
 - abnormální jaterní funkce, selhání jater, žloutenka


Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi a přestaňte Coldrex tablety užívat.


Interakce:

Účinky přípravku Coldrex tablety a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem
ovlivňovat. Pokud užíváte Coldrex tablety, neužívejte současně jiné přípravky na chřipku a nachlazení nebo léky odstraňující zduření nosní sliznice, zejména jiné přípravky obsahující paracetamol.

Užívání přípravku Coldrex tablety s jakýmikoli souběžně užívanými léky je možné pouze po kunzultaci s lékařem, neboť riziko postižení jater působením paracetamolu je zvýšené při současném užívání jiných léků, které mohou způsobovat poškození jater nebo léků indukujících jaterní mikrosomální enzymy, např. některé léky proti epilepsii, nespavosti a některá antibiotika.

Dále je nutná konzultace lékaře při současném užívání warfarinu, vzhledem
k možnému riziku zvýšení krvácení. Současné dlouhodobé užívání paracetamolu a kyseliny acetylsalicylové nebo dalších nesteroidních protizánětlivých přípravků (NSA) může vést k poškození ledvin. Poraďte se s lékařem nebo lékárníkem jestliže užíváte metoklopramid nebo domperidon při nevolnosti a zvracení nebo cholestyramin ke snížení hladiny cholesterolu
Fenylefrin obsažený v přípravku může při kombinaci s některými léky proti depresi způsobit zvýšení krevního tlaku. Rovněž současné podávání s betablokátory (léky na snížení krevního tlaku a zpomalení srdeční činnosti) může snížením účinku těchto léčivých přípravků vést ke zvýšení krevního tlaku. Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
Současné pití alkoholu může způsobit poškození jater.


Dávkování:

Vždy užívejte Coldrex tablety přesně podle pokynů této příbalové informace. Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Pokud lékař neurčí jinak, užívají dospělí a mladiství od 15 let: 1 až 2 tablety až 4x denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Neužívejte více než 8 tablet za 24 hodin. 1 tableta je vhodná u osob tělesnou hmotností 34-60 kg, 2 tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg.

Mladistvým od 12 do15 let se podává 1 tableta v časovém odstupu nejméně 4-6 hodin. Nepodávejte více než 6 tablet za 24 hodin. Nepřekračujte doporučené dávkování. Tablety je třeba zapít tekutinou.

Upozornění:

Užíváte-li jiné léky (na lékařský předpis i bez něj) poraďte se o vhodnosti současného užívání tohoto přípravku s lékařem. Užíváte-li Coldrex tablety, oznamte to lékaři při předpisu jiných léků. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození nebo selhání funkce jater. Neužívejte tento lék bez doporučení lékaře pokud máte problémy s požíváním alkoholu, trpíte jaterním onemocněním nebo užíváte jakákoliv léčiva obsahující paracetamol. Bez porady s lékařem tento lék užívejte nejdéle 7 dnů. Jestliže příznaky onemocnění přetrvávají déle než 3 dny nebo jsou provázeny vysokou horečkou, vyhledejte lékaře. Ve všech případech podezření na předávkování nebo náhodné požití přípravku dítětem ihned vyhledejte lékaře, i když nelze pozorovat žádné příznaky.

Přípravek neovlivňuje pozornost a schopnost soustředění při práci a řízení motorových vozidel.
Přípravek obsahuje azobarvivo oranžovou žluť, které může způsobit alergické reakce.

Vyhněte se požívání nadměrného množství kávy nabo čaje spolu s těmito tabletami. Můžou způsobit pocit napětí a podrážděnost.

 


Uchovávání:

Uchovávejte při teplotě do 25 st. C v původním vnitřním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí. Varování: Používejte pouze do data vyznačeného na obalu. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

12 tablet


popis

Příbalový leták:


  ATC skupina: N02BE51
  Farmakoterapeutická skupina: Anilidy - Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik

Související zboží


Před použitím pečlivě přečtěte příbalový leták. V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták je součástí balení každého přípravku.

Změna sortimentu a cen vyhrazena

vše sklademposta zdarma15 000Ověřeno zákazníky
TOPlist
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zde.Souhlasím