Lékárna nonRx
353 826 264
od 8:00 do 12:00
KATEGORIE
VAŠE POTÍŽE
PoradnaLyonessKontaktInformační služba
0
Nákupní košík
0,- Kč
doprava Poštovné již od 69,- Kč!

Acifein por.tbl.nob.10

Acifein tablety je bolest tlumící přípravek s obsahem kyseliny acetylsalicylové, kofeinu a paracetamolu. Čtěte pozorně příbalový leták.

Léčivý přípravek
Acifein por.tbl.nob.10
Výrobce:
Kód zboží:
8594002959005
Kód SUKL:
0021727
Dostupnost:
skladem do 24 hod.
Běžná cena:
42 Kč
Ušetříte
5 Kč (12%)
Cena s DPH
37 Kč (34 Kč bez DPH)
Vložit počet:
-
+

Acifein se používá k léčbě bolesti mírné a středně silné intenzity, především při bolesti hlavy, bolesti zad, zubů, při bolestech kloubů a svalů spojených s akutními virovými onemocněními chřipkového charakteru. 

 

Slovo lékárníka:

Acifein se výborně hodí zvláště na tlumení bolestí hlavy. Pro rychlejší nástup účinku můžete tabletky nadrtit a zapít větším množstvím tekutiny. Nepožívejte při zvýšené krvácivosti.

 

 

Charakteristika:
Bolest tlumící účinek kyseliny acetylsalicylové je zvýrazňován kofeinem a paracetamolem.

 

Indikace:
Lék Acifein se užívá při mírných a středně silných bolestech, např. bolestech hlavy, kloubů a svalů (zejména při revmatických bolestech), bolestech páteře a zad, menstruačních bolestech, bolestech zubů, nervů a při nemocech dýchacích cest chřipkového charakteru.
Přípravek je určen pro dospělé a děti nad 15 let.
O vhodnosti užívání přípravku v období kojení a během těhotenství se poraďte s lékařem.

 

Složení:
Léčivé látky:
Acidum acetylsalicylicum 250 mg, Paracetamolum 200 mg, Coffeinum 50 mg v 1 tabletě
Pomocné látky:
Glycin, kukuřičný škrob, mastek, hyprolosa

 

Kontraindikace:
Přípravek se nesmí užívat při poruchách srážlivosti krve a krvácivých stavech, chirurgických výkonech spojených s větším krvácením, vředové nemoci žaludku a dvanácterníku, dně, bronchiálním astmatu, při onemocněních ledvin a jater a při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku.
Přípravek nesmí užívat děti do 15 let věku.

 

Nežádoucí účinky:
Lék Acifein je obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout tlak v nadbřišku, pálení žáhy, nevolnost, zvracení, reakce z přecitlivělosti (svědění, zčervenání kůže, vyrážky), zvýšená krvácivost.
Při případném výskytu nežádoucích účinků anebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

 

Interakce:
Účinky přípravku Acifein a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Acifein může zvyšovat účinek léků používaných při léčbě cukrovky, léků snižujících srážlivost krve a sulfonamidů. Při současném užívání s kortikoidy a pyrazolony se zvyšuje riziko tvorby žaludečních vředů.
Současné podávání jiných léčiv ze skupiny nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léčiv) zvyšuje riziko negativního vlivu na sliznici zažívacího systému. Rovněž při současném podání s kortikoidy se zvyšuje riziko krvácení do zažívacího systému.
Kombinace nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léčiv) může být u pacientů současně užívajících močopudná léčiva příčinou akutního selhání ledvin.
Kombinace přípravku se sulfonamidy může vést ke zvýšení jejich účinku.
Alkohol zvyšuje účinky přípravku.

 

Dávkování:
Dávkování je vždy individuální. Pokud lékař nedoporučí jinak, užívají se obvykle při bolesti 1-2 tablety, podle potřeby několikrát denně (každých 4-6 hodin), obvykle do dávky 3-6 tablet denně. Bez porady s lékařem nepřekračujte maximální denní dávku 6 tablet.

 

Způsob podávání:
Přípravek užít při jídle anebo po něm, vhodné je nechat rozpadnout tabletu v malém množství tekutiny; zapít čajem, vodou. Při vyšším dávkování je vhodné zapíjet tabletu alkalickou minerálkou. Během užívání se nesmí pít alkoholické nápoje.

 

Upozornění:
Podání přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou anebo její deriváty dětem do 15 let není vhodné vzhledem k možnosti rozvoje velmi vážného stavu, život ohrožujícího Reyova syndromu. Toto riziko je větší u dětí s neštovicemi a chřipkovým onemocněním.
Přípravek obsahuje paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud máte problémy s požíváním alkoholu a/nebo trpíte jaterním onemocněním a/nebo užíváte jakákoliv jiná léčiva obsahující paracetamol.
O vhodnosti současného užívání Acifeinu s jinými léky se poraďte s lékařem.
Bez porady s lékařem neužívejte Acifein déle než 10 dní. Neustoupí-li bolest do 5 dnů, případně se zhorší, anebo se vyskytnou nežádoucí účinky anebo jiné neobvyklé reakce, poraďte se s lékařem o dalším užívání přípravku.

 

Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě 15° C až 25° C v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vzdušnou vlhkostí. .

 

 

Varování:
Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení:

10 tablet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


popis

Příbalový leták:


  ATC skupina: N02BE51
  Farmakoterapeutická skupina: Anilidy - Paracetamol, kombinace kromě psycholeptik

Související zboží


Před použitím pečlivě přečtěte příbalový leták. V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták je součástí balení každého přípravku.

Změna sortimentu a cen vyhrazena

vše sklademposta zdarma15 000Ověřeno zákazníky
TOPlist
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zde.Souhlasím